środa, 20 października 2010

IX edycja konkursu Klejnoty Polskiej Biżuterii 2011


Z wielką przyjemnością informuję, że aż 9 Twórców współpracujących z Galerią Olissima uczestniczy w IX już edycji konkursu Klejnot Polskiej Biżuterii 2011. Uczestnicy współpracujący z Galerią to: Marta Rudnicka, Sława Tchórzewska, Joanna Motyka, Małgorzata Radziewicz, Agnieszka Niewiadomska, Marta Kępska, Marcin Bogusław, Grzegorz Wydro i Krzysztof Bondaruk.

Organizatorem konkursu jest specjalistyczny portal Polska Biżuteria pb.info.pl prezentujący informacje dotyczące przede wszystkim biżuterii, ale też mody i zegarków. Praca zwycięzcy konkursu trafi m.in. na okładkę Katalogu Polska Biżuteria 2011, będzie też promowała Polskę podczas krajowych i zagranicznych imprez targowych, oraz wśród instytucji kultury i placówek dyplomatycznych.

Twórców z Galerii Olissima i ich prace konkursowe będę przedstawiała w kolejnych odcinkach.  
Dzisiaj Marta Rudnicka i Joanna Motyka.

Zapraszam do głosowania na ich prace. Kiknięcie nazwy nad zdjęciem przenosi na stronę głosowania.

Marta Rudnicka

W latach 2004-2008 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, na Wydziale Tkaniny i Ubioru, Katedry Biżuterii. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Projektowania Biżuterii profesora Andrzeja Szadkowskiego i w Pracowni Malarstwa i Rysunku profesora Jarosława Chrabąszcza.
Interesuje się wieloma dziedzinami sztuki, które staraa się ze sobą łączyć tworząc interesujące kombinacje. W swoich pracach z dziedziny biżuterii wykorzystuje różnorodne techniki i materiały zarówno te klasyczne jak i współczesne. Podstawą jest jednak srebro często łączone z emalią jubilerską. Cały czas szuka nowych rozwiązań.

Nagrody, wyróżnienia:

2006
* Nagroda od firmy jubilerskiej "Górecki" w XXIII Konkursie im. Władysława Strzemińskiego dla studentów ASP w Łodzi.

2007
* Nagroda od firmy jubilerskiej "Górecki" za prace zaprezentowane na wystawie "Konkurs im. Władysława Strzemińskiego - PROJEKT 2006".
* Wyróżnienie w 11 Międzynarodowym Konkursie na projekt biżuterii z bursztynem AMBERIF DESIGN AWARD ELEKTRONOS 2007 na 14 Międzynarodowych Targach Bursztynu, Biżuterii i Kamieni jubilerskich Amberif 2007, Gdańsk.
* Otwarta wystawa 6 , Muzeum Książki Artystycznej, Łódź.

2008
* Publikacja w katalogu "Złote Kreacje" (Jubileusz 50-lecia sztuki projektowania biżuterii w ASP w Łodzi).

Prace konkursowe Marty Rudnickiej:

Komplet "Dzwonki"
waga: 14g
materiał: srebro, linka stalowa


kolczyki "Filcowe"
materiał: srebro, rzemień, filc
Joanna Motyka

Niespokojny duch, jej prace zajmują każdy wolny kąt w domu. Swoją biżuterię tworzy z pasją i zamyka w niej moje marzenia, odrobinę młodzieńczej fantazji, subtelności oraz delikatność. Tworząc daje innym cząstkę siebie ...

Prace konkursowe Joanny Motyki:

bransoleta "Nefretete"
waga: 49g
materiał: miedź, srebro, onyks zielony, turkus tybetański


 
bransoleta "Małe zielone marzenia"
waga: 49g
materiał: miedź, srebro, onyks zielony, turkus tybetański


 
Zapraszam do głosowania. Niedługo ciąg dalszy ........

1 komentarz: