niedziela, 3 sierpnia 2014

Lancaster Pocket Watch Camera ... coś w sam raz dla szpiega ;) ...


Któregoś dnia w 2007 roku, do jednego z najbardziej znanych domów aukcyjnych - Bonhams, pewien dżentelmen przyniósł zegarek, który pierwotnie był własnością jego dziadka. Jak się potem okazało dziadek był stolarzem w Birmingham i pracował dla firmy: J. Lancaster & Son, tworząc dla nich drewniane obudowy do pierwszych kamer wykonywanych i sprzedawanych przez tę firmę. Bywało, że miewali oni zamówienia niestandardowe, jak np. małe aparaty szpiegowskie umieszczone w kieszonkowych zegarkach :) ... i właśnie jeden z nich zakupił rzeczony dziadek, a pokazuję go w poniższych zdjęciach :) ...

Lancaster Pocket Watch Aparat powstał w 1886 roku, co czyni go jednym z najstarszych przykładów na świecie. Ten konkretny model na zdjęciu był wersją damską i produkowano go tylko przez cztery lata. Obsługa tego cuda okazała się na tyle trudna, że zegarki nie sprzedawały się dobrze i pewnie dlatego do dziś znane są tylko cztery ozdoby tego typu. Ta akurat została w Bonhams sprzedana za 18.000 funtów :) !!!

* * * 

The Lancaster Pocket Watch Camera was made in 1886, making it one of the oldest examples in the world original vintage subminiature spy watch-cameras, which was auctioned off for £18,000 ($35,676) at the Bonhams auction in 2007. Only four of those are known to exist because they were nearly impossible to use. 


Zdjęcia i informacje pochodzą ze stron:

http://gajitz.com/living-on-spy-time-3-cameras-disguised-as-pocket-watches/
http://www.retronaut.com/2013/02/victorian-spy-camera/1-1478/
http://watchismo.blogspot.com/2007/05/watchismo-times_10.html

Galeria Olissima


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz