czwartek, 25 lutego 2010

Biżuteria przesycona Orientem - Ananda Khalsa

Niestety jestem chyba monotematyczna  : ) ... uwielbiam piękną i oryginalną biżuterię, cóż mam zrobić ??? Dlatego dzisiaj kolejna dawka wiosennych i niezwykle uroczych ozdób, które wychodzą spod dłoni Anandy Khalsy. Dziewczyna pochodzi z Northampton w USA i w tworzonej przez siebie biżuterii inspiruje się przede wszystkim sztuką Azji.
Jej prace zwierają malowane na papierze miniaturowe obrazki pełne symboliki kulturowej i odniesień do natury. Zabezpieczone są one szkłem specjalnie wykonywanym do każdego egzemplarzu. W jej twórczości często pojawia się element kwiatu śliwy charakterystyczny dla kultury Japonii (zawsze myślałam, że jest to kwiat wiśni, ale opieram się na tym co było napisane na stronie autorki : )) będący symbolem odrodzenia i odnowy, oraz ryby koi, która jest symbolem odwagi i siły. Każdy z obrazków malowany jest indywidualnie.


 

 

Ananda pracuje w srebrze i w złocie, używając również kamieni półszlachetnych. Jej biżuteria jest wyjątkowa i dlatego od razu jak ją zobaczyłam to stwierdziłam, że muszę napisać coś o niej tutaj : ) .

 

Zdjęcia i informacje pochodzą ze strony Anandy Khalsa : http://www.anandakhalsa.com.

6 komentarzy:

 1. Jak zwykle udało Ci się znaleźć perełkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak też myślałam, że Tobie Elu się na pewno spodoba :) ...

  OdpowiedzUsuń
 3. przyłączam się do zachwytów.
  ach......

  OdpowiedzUsuń
 4. powzdycham razem z Wami :) ładne małe co nie co :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękna biżuteria. Z wielką przyjemnością nosiłabym wszystkie prace. Prawda - same perełki !

  OdpowiedzUsuń