sobota, 6 listopada 2010

IX edycja konkursu Klejnoty Polskiej Biżuterii 2011 cz. V

Ostatnia część prezentacji kolejnych Twórców współpracujących z Galerią Olissima, którzy uczestniczą w IX już edycji konkursu Klejnot Polskiej Biżuterii 2011. Jak już pisałam w ostatnim czasie podjęłam współpracę z 3 kolejnymi uczestnikami, w związku z czym w konkursie w nim już 12 osób prezentujących swoje prace w galerii.

Organizatorem konkursu jest specjalistyczny portal Polska Biżuteria pb.info.pl prezentujący informacje dotyczące przede wszystkim biżuterii, ale też mody i zegarków. Praca zwycięzcy konkursu trafi m.in. na okładkę Katalogu Polska Biżuteria 2011, będzie też promowała Polskę podczas krajowych i zagranicznych imprez targowych, oraz wśród instytucji kultury i placówek dyplomatycznych.

Twórców z Galerii Olissima i ich prace konkursowe będę przedstawiała w kolejnych odcinkach.

Zapraszam do głosowania na ich prace. Kliknięcie nazwy nad zdjęciem przenosi na stronę głosowania. 

Absolwentka Wydziału Rzeźby na gdańskiej ASP. Uczestniczyła w wielu wystawach i w kraju i zagranicą. W 2006 roku otrzymała nagrodę w AMBERIF DESIGN AWARD (Elektronos).

"Czasem wolę jakiś smak bardziej od innych. Myślę, że każdy smak ma własny kształt, swoja własną emocję; możemy odnaleźć wiele powiązań pomiędzy strukturami, kształtami, smakami, emocjami… Wierzę, że przedmioty są powiązane z ciałem, duszą i otoczeniem. Poszukiwanie kształtów może być sposobem na odnalezienie remedium, sposobem na odnalezienie klucza albo naszym osobistym językiem w komunikacji z ludźmi. Nasze związki z przedmiotami nie muszą być dosłowne, mogą być po prostu poetyckie."

Prace konkursowe Doroty Kos:
Biżuterię Emilki cechuje tzw. "czysta" forma objawiająca się w prostym wzornictwie, perfekcyjnie wykonanym z wykorzystaniem najlepszej jakości materiałów. Zazwyczaj jest to srebro i bursztyn, ale też i wspaniałe minerały w kontrastujących ze sobą kolorach. Geometryczne formy ożywia barwa i faktura, które są tu podstawą dekoracji pełnej smaku i dyskrecji.
Mówi o sobie:
"Biżuteria idzie ze mną przez życie. To tylko przedmioty....ale miewają magiczną energię . Niech ta moc będzie z Wami :-) .  Emilia Górna "

Prace konkursowe Emilii Górnej:

Szupienko Design to piorunujący duet tworzący wybuchową mieszankę biżuterii unikatowej. Główną domeną naszych prac jest srebro w połączeniu z bursztynem, jedwabiem, drewnem wypłukany przez morze oraz runo owcze zwane potocznie filcem. Dumą naszą są prace prezentowane na wystawach w wielu krajach Europy i Świata. W Polsce można je zobaczyć na prestiżowych wystawach takich jak AMBERIF, AMBERMART w Gdańsku jak również od niedawna ZŁOTO SREBRO CZAS w Warszawie. W 2009 roku nasze pracy zostały pokazane w Muzeum Bursztynu w Gdańsku, a także w Galerii Sztuki w Legnicy.

Prace konkursowe Szupienko Design:Zapraszam do głosowania na nich : )


2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny, taki fen-shui. Kamień, metal itd. i ta spirala z mojego ukochanego filcu. Kolory piękne, choć nie lubię żółtego, potwierdza się reguła- do wszystkiego ważna jest oprawa.
    Gratulacje.

    OdpowiedzUsuń