piątek, 5 listopada 2010

IX edycja konkursu Klejnoty Polskiej Biżuterii 2011 cz. IV

Dzisiaj ciąg dalszy prezentacji kolejnych Twórców współpracujących z Galerią Olissima, którzy uczestniczą w IX już edycji konkursu Klejnot Polskiej Biżuterii 2011. W ostatnim tygodniu podjęłam współpracę z 3 kolejnymi uczestnikami, w związku z czym uczestniczy w nim już 12 osób prezentujących swoje prace w galerii.

Organizatorem konkursu jest specjalistyczny portal Polska Biżuteria pb.info.pl prezentujący informacje dotyczące przede wszystkim biżuterii, ale też mody i zegarków. Praca zwycięzcy konkursu trafi m.in. na okładkę Katalogu Polska Biżuteria 2011, będzie też promowała Polskę podczas krajowych i zagranicznych imprez targowych, oraz wśród instytucji kultury i placówek dyplomatycznych.

Twórców z Galerii Olissima i ich prace konkursowe będę przedstawiała w kolejnych odcinkach.
Dzisiaj Marta Kępska i Grzegorz Wydro.

Zapraszam do głosowania na ich prace. Kliknięcie nazwy nad zdjęciem przenosi na stronę głosowania. 

Marta Kępska

Z wykształcenia jest inżynierem architektury wnętrz, jednak nie pracuje w zawodzie, ponieważ na swojej życiowej drodze spotkała najpierw CERAMIKĘ, a potem SREBRO i już nie potrafiła rozstać się z żadnym z nich. Połączyła obie pasje, dołożyła trochę półszlachetnych kamieni i tak powstaje jej autorska biżuteria. Ceramika i srebro to całe jej życie. Kocha swoją pracę.

Prace konkursowe Marty Kępskiej:Pochodzi z Kłodzka, wychował się w otoczeniu dwóch kultur: polskiej i cygańskiej. Wykształcenie zdobył na Uniwersytecie Szczecińskim, kierunek Bankowość i Zarządzanie Finansami - to jednak nie było jego powołaniem. Swoje spełnienie znalazł w tworzeniu biżuterii, która zachwyca i budzi zainteresowanie drugiego człowieka. W 2008 roku wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Biżuterii Artystycznej PREZENTACJE 2008” i został nominowany do finałowej 20. W tym samym roku znalazł się w dwudziestce artystów wyznaczających Trendy Biżuterii na rok 2009, była to siódma edycja konkursu Klejnot Polskiej Biżuterii. W listopadzie 2008 roku jego wyroby prezentowane były na wystawie w Galerii Sztuki PARTER w Kłodzku.  
Praca konkursowa Grzegorza Wydro:

1 komentarz:

  1. Ten pierścionek miałam przez kilka sekund na moim palcu podczas targów Ambermart ! PRZEPIĘKNY i pewnego dnia będzie MÓJ ! :)

    OdpowiedzUsuń