sobota, 5 marca 2011

Biżuteria artystyczna Doroty Gulbierz.

Niebawem w Galerii Olissima będzie można zobaczyć biżuterię Doroty Gulbierz i już teraz chciałabym zaprezentować kilka jej prac.

Najnowsza jej kolekcja nosi tytuł "Retromaniaczka" i będzie można ją zobaczyć 9 III 2011 w Sopocie na wernisażu inauguryjącym jednocześnie działalność galerii Gulbierz Studio w Sopocie przy ul. Grunwaldzkiej 36/2. Kolekcja nawiązuje do estetyki pierwszej połowy XX wieku kiedy biżuteria, toczek z woalką, koafiura czy boa były synonimem kobiety wytwornej. Inspiracją do jej stworzenia jest zarówno kontynuacja rodzinnych tradycji projektantki (mama była modystką- robiła ciekawe nakrycia głowy miejscowym elegantkom, „kolekcjonuję nakrycia głowy w stylu retro”- wyznaje Dorota), jak również twórczość Modiglianiego i Lautreca, fascynacja postaciami kreowanymi przez Ordonkę, E. Piaf czy G. Garbo.

Stąd właśnie nietypowe połączenie reliefu porcelanowego z ekskluzywną platyną, złotem, wykończonie delikatnymi piórami, jedwabiem lub koronką. Całość stanowi jakby reminiscencę dawnych lat. Natomiast dzięki możliwościom kolorystycznymi jakie daje zastowsowanie majoliki oraz unikalnemu designowi artystki, kolekcja staje się nieodzownym dodatkim każdej kobieyty ceniącej sobie elegancję, szyk i niepowtarzalny look.7 komentarzy:

 1. Prace Doroty znam i podziwiam od dawna. W końcu to moja krajanka :). Mam nawet komplet biżuterii jej autorstwa. To po części od niej zaraziłam się miłością do ceramiki.

  OdpowiedzUsuń
 2. :) miałam dużo szczęścia - uczyłam się u Doroty.
  uwielbiam jej prace - a dziś odkryłam z niemałym zdziwieniem że nie posiadam nic. trzeba będzie nadrobić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję, że już wkróce będzie wystawiać u mnie w galerii :) ... przez Amberif to się odwleka :). No proszę, proszę nie chwaliłaś się :) - to do Karoliny ;)).

  OdpowiedzUsuń
 4. Bizuterie Pani Doroty znam i cenie od wielu lat..Jej klipsy (dwie pary), wisiory,pierscionek naleza do mojej ulubioneji bezkonkurencyjnej bizuterii...zawsze czuje sie w niej dobrze i niezmiennie wzbudza zainteresowanie i podziw u ogladajacych
  Fanka bizuterii Doroty Gulbierz -Basia Faron

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta kolekcja ma w sobie tyle elegancji.

  OdpowiedzUsuń