piątek, 18 marca 2011

"We własnym stylu" w wydaniu Sławy i Ewy.

W imieniu Sławy Tchórzewskiej i Ewy Godun zapraszam wsztystkich, którzy wpadną do mnie na bloga w najbliższym czasie na poniedziałkowy wernisaż witający wiosnę, a jak ktoś nie da rady w poniedziałek to zapraszamy równie serdecznie na wystawę (foyer Teatru Współczesnego na ul. Mokotowskiej 13).


Sławy biżuterię znam bardzo dobrze i osobiście jestem jej fanką.


Cudowne barwy i wymyślne formy, które charakteryzują jej ozdoby dają ciekawe efekty wizualne, a jednocześnie są pełne lekkości i uroku. Każdy detal ma tu swoje znaczenie, tworzy wdzięczny fragment całości świadczącej o niezwykłym smaku.


Ta biżuteria jest zdecydowanie odzwierciedleniem jej oryginalnego widzenia i myślenia, kwintesencją kobiecej wrażliwości i miłości do tego co się robi. Ozdoby komponowane są nieraz z wielu warstw różnych, czasami zaskakujących materiałów i dobitnie świadczą o jej bogatej wyobraźni.


Bardzo ważym elementem w jej pracach, wręcz znakiem firmowym jest blacha ze srebra pokryta malarskim grawerunkiem wypracowanym na setkach całkowicie ręcznie wykonanych egzemplarzy.


Proces tworzenia tej biżuterii powoduje, że każda jedna sztuka ma swój niepowtarzalny charakter, jest unikatem w pełnym tego słowa znaczeniu. Widać w niej wielką fascynację formami organicznymi, światem roślin i otaczającej artystkę rzeczywistości, z której wyłapuje ona "smaczki" będące bodźcem do tworzenia nowych wzorów.W jej ozdobach brak jest pogoni za trendami, każda nowa kolekcja wynika z przemyśleń i prób ukazania teoretycznie popularnego materiału w całkowicie nowy sposób. Wyjątkowość wzornictwa idzie tu w parze z artystycznym wyczuciem zarówno formy jak i barwy oraz potrzebą ciągłego samodoskonalenia w dziedzinie sztuki, w której Sława odnalazła spełnienie swoich twórczych aspiracji.


Jej biżuteria tworzona jest dla indywidualistów, ludzi z osobowością, dla których ten niby drobny detal jest nie tylko ozdobą, ale przede wszystkim ważnym nośnikiem informacji o nich samych.


Sława mieszka w Warszawie, jest absolwentką łódzkiej ASP, gdzie studiowała na kierunku: Projektowanie Biżuterii. Wielokrotnie miała okazję prezentować swoją twórczość na międzynarodowych targach, wystawach i konkursach biżuterii artystycznej.


Ewa Godun od 30 lat projektuje ubrania oraz obuwie dla ludzi biznesu, polityków jak i swoich wieloletnich klientek z Polski i z zagranicy. Specjalizuje się w doborze stylistycznym i kolorystycznym, dopasowanym do charakteru ubieranego przez nią człowieka.


Obie Panie połączyły swoje siły i stworzyły kolekcję, która po raz pierwszy została pokazana w Filharmonii Bałtyckiej 10.03.2011r. podczas Gali Bursztynu i Mody zorganizowanej w ramach XVIII Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich w Gdańsku.


Zapraszamy serdecznie. Wystawa potrwa do 8 maja i jest darmowa, co tym bardziej powinno zachęcić do zajrzenia :).

Galeria Olissima jest patronem medialnym tej imprezy :)).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz