wtorek, 2 listopada 2010

IX edycja konkursu Klejnoty Polskiej Biżuterii 2011 cz III

Dzisiaj ciąg dalszy prezentacji współpracowników Galerii Olissima z których aż 9 uczestniczy w IX już edycji konkursu Klejnot Polskiej Biżuterii 2011. Uczestnicy współpracujący z Galerią to: Marta Rudnicka, Sława Tchórzewska, Joanna Motyka, Małgorzata Radziewicz, Agnieszka Niewiadomska, Marta Kępska, Marcin Bogusław, Grzegorz Wydro i Krzysztof Bondaruk.
Organizatorem konkursu jest portal pb.info.pl prezentujący informacje z zakresu biżuterii, mody i zegarków. Praca zwycięzcy konkursu trafi m.in. na okładkę Katalogu Polska Biżuteria 2011, będzie też promowała Polskę podczas krajowych i zagranicznych imprez targowych, oraz wśród instytucji kultury i placówek dyplomatycznych.
Twórców z Galerii Olissima będę przedstawiała w kolejnych odcinkach. Dzisiaj: Sława Tchórzewska i Marcin Bogusław.
Zapraszam do głosowania na ich prace. Kliknięcie opisu pod zdjęciem przenosi na stronę głosowania.

Sława Tchórzewska

Sława jest absolwentką łódzkiej ASP, gdzie studiowała na kierunku: Projektowanie Biżuterii. Jej dopracowane w każdym calu prace są widomym znakiem wyjątkowego poczucia estetyki. Brak w nich pogoni za trendami, za to mnóstwo kobiecości i ponadczasowego piękna. Każda nowa seria wynika z przemyśleń i prób ukazania teoretycznie popularnego materiału w całkowicie nowy sposób. Cechą charakterystyczną biżuterii tworzonej przez Sławę jest zastosowanie niezwykłego grawerunku połączonego z unikalną oksydą wypracowaną na dziesiątkach wcześniejszych egzemplarzy. Wyjątkowość wzornictwa w jej pracach idzie w parze z niezwykłym wyczuciem zarówno formy, jak i barwy oraz potrzebą ciągłego samodoskonalenia. Sława miała okazję wielokrotnie prezentować swoją twórczość na międzynarodowych targach, wystawach i konkursach biżuterii artystycznej:

- Legnica 2002 - udział w wystawie
- Elektronos 2003 - III nagroda na MTG
- Prezentacje 2004 - zakwalifikowana do konkursu
- Prezentacje 2008 - III nagroda
- Prezentacje 2009 - zakwalifikowana do konkursu
- Coroczne uczestnictwo w Międzynarodowych Targach Gdańskich.

 

Praca konkursowa Sławy Tchórzewskiej:

Mieszka i pracuje w Warszawie. Od zawsze interesowały go małe formy i miniatury. Swoje projekty realizuje w metalach szlachetnych (srebro, złoto), czasem spotkać w nich można bursztyny, cyrkonie, spinele. Inspiruje go miasto: maszyny, elementy budynków, części które spajają miasto w całość. W swoich pracach stara się wykorzystywać samodzielne pomysły techniczne, stara się też żeby jego biżuteria była nowoczesna wzorniczo.

Jego prace są prezentowane oprócz wystaw i pokazów mody również na różnych targach, takich jak: Amberif (Gdańsk), Jubinale (Kraków), Złoto Srebro Czas (Warszawa), Inhorgenta (Monachium).

2007  trzecia nagroda w 16 Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej w Legnicy
2008  wyróżnienie tytułem „Trend Skauta Polskiej Biżuterii” na targach Jubinale 08
2008  dyplom licencjacki na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi z projektowania biżuterii
2009  zakwalifikowanie do wystawy Brand New-New Brand na targach Inhorgenta w Monachium
2009  wyróżnienie ufundowane przez Stowarzyszenie Bursztynników Polskich

Prace konkursowe Marcina Bogusława:


Zapraszam do głosowania. Niedługo ciąg dalszy ........

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz